Bevrijdingsdans Festival

BEVRIJDINGSDANS FESTIVAL  

Museumplein, Amsterdam – 5 mei 2019 van 12:00 tot 20:00 

Zondag 5 mei 2019 vindt alweer de derde editie van het Bevrijdingsdans Festival plaats op het Museumplein. Tijdens dit vrolijke festival wordt met dans Bevrijdingsdag gevierd, net als in de meidagen van 1945 toen de geallieerden de stad inreden en de mensen op straat stonden te dansen. De organisatie heeft dit gegeven omarmd wat in 2017 heeft geleidt tot dit uitbundige culturele dansfestival op het Museumplein.

“Dansen om de vrijheid te vieren”, is waar alles om draait tijdens het Bevrijdingsdans Festival waar de hele dag de meest uiteenlopende, inspirerende dansoptredens te zien zijn en waar meegedanst kan worden met diverse dansworkshops. En voor degenen die lekker op hun eigen wijze los willen gaan, staat nu de Bevrijdingsboom er weer aan de kop van de vijver met de Silent Disco.

Dit jaar begint het festival met een programmering voor de kinderen met toffe dansoptredens en een Funky dansworkshop waarmee je zelf die coole dansmoves onder de knie kan krijgen.

Daarna barst het festival los met een aaneenschakeling aan dansoptredens en dans workshops, alles om Bevrijdingsdag te vieren.

De presentatie is in handen van de veelzijdige Carolina Mout (o.a. actrice, zangeres, cabaretière), die op haar eigen unieke wijze de bezoekers meeneemt in deze wervelende viering van Bevrijdingsdag.

Voor iedereen die lekkere trek heeft, staan de foodtrucks er weer met hun culinaire hoogstandjes en kan je voor een verfrissend drankje terecht bij de festivalbar.

Entree: gratis

 PROGRAMMA

 Blok 1 – 12:00 tot 13:00 (kinderprogramma)

  • Breakdance optreden door acht leerlingen van Rhythm Souldjaz
  • Klassiek Ballet optreden door de leerlingen van Balletschool De Toverfluit
  • Solo door Barbara Galek-Olsthoorn winnares 1steplaats Dutch Dance Competition 2018 en leerling van Balletschool de Toverfluit
  • Funky Hiphop optreden door de kids van dansschool Boink o.l.v. Henry O’tawiah
  • Dansworkshop Funky door Henry O’tawiah van dansschool Boink

Blok  2 – 13:00 tot 14:00

  • Solo Modern Contemporary optreden door Djenna Saccoh, Kunstbende 2018
  • Ballroom dansoptreden met o.a. een Engelse en Weense Wals door Robert en Chantal van dansschool Robert Bogaart
  • Balboa dansoptreden door drie koppels van BalSwing
  • Dansworkshop Balboa door BalSwing

Blok 3 – 14:00 tot 15:00

  • Zouk dansoptreden door Brazilian Zouk Amsterdam
  • Sevillana zang en dans optreden met Coro del Campo van La Casa Sevillana
  • Dansworkshop Sevillana door La Casa Sevillana

Blok 4 – 15:00 tot 16:00

  • Moderne dans performance door leerlingen van Balletschool de Toverfluit
  • Performing Arts optreden door dansers van Lucia Marthas Institute for Performing Arts
  • Solo performance door Lenka Boswijk uit haar dansvoorstelling Beneath Second Skin
  • Argentijnse Tango door twee danskoppels van Academia de Tango

Blok 5 – 16:00 tot 17:00

  • Urban Contemporary dans door drie danseressen op choreografie van Lucien Denny
  • Bachata dansoptreden door de dansers van Swing Latino o.l.v. Jorge Suarez
  • Dansworkshop Bachata door Swing Latino

Blok 6 – 17:00 tot 18:00

  • Modern Tapdance performance door Tappin-It Collective
  • Cubaanse Salsa door de dansers van La Esquina Cubana o.l.v. Ernesto Betancourt
  • Dansworkshop Cubaanse Salsa door La Esquina Cubana

Blok 7 – 18:00 tot 20:00

  • Vrij dansen om het Bevrijdingsdans Festival 2019 al dansend uit te luiden met Go Latinop de beste Salsa en Bachata tunes van DJ Mulato de la Salsa en DJ Ryad

20:00  Afsluiting Bevrijdingsdans Festival 2019

Sponsoren:

Vrienden:
Dans Magazine

CONTACT

Wil je in contact komen met Bevrijdingsdans Festival, laat dan hier je bericht achter: